Європейські мікробіологи знайшли серед мікроорганізмів, які споживають вуглеводні, холодостійку бактерію, здатну стати ефективним і "чистим" засобом боротьби з розливами нафти в полярних регіонах, йдеться в статтях, опублікованих в журналах Applied and Environmental Microbiology і Nature Communications.
Для боротьби з наслідками розливів нафти в морях і океанах зазвичай використовуються хімічні засоби. Найбільш відомим з них є диспергируючий агент під маркою Corexit. У 2010 році в процесі усунення наслідків аварії на буровій платформі Deep Horizon в Мексиканській затоці в море було вилито близько 7 мільйонів літрів цієї речовини. Ця речовина сама по собі може завдавати шкоди навколишньому середовищу і людині.
Європейські вчені з проекту BACSIN займаються пошуком альтернативи подібним засобам. "Одним з можливих підходів є стимуляція росту бактерій, здатних прискорювати процес розкладання нафтопродуктів", - сказав глава дослідницької групи Герман Хайпипер з німецького Центру екологічних досліджень Суспільства Гельмгольца.
Бактерії, які споживають вуглеводні, мешкають на Землі вже мільйони років, але їх фізіологія досліджена дуже слабо. Вчені досліджували бактерії Alcanivorax borkumensis і Oleispira antarctica, "фахівців" по споживанню та вилученню з вуглеводнів енергії.
Вчені з'ясували, що мікроорганізми розкладають нафтопродукти на жирні кислоти. Незважаючи на те, що Alcanivorax borkumensis більш поширена і відома, Oleispira antarctica здатна виживати при температурах близько 5 градусів Цельсія, що робить цю бактерію найкращим кандидатом "прибиральника розливів" в полярних регіонах або на морському дні. Однак перед бойовим застосуванням таких бактерій ще багато досліджень.
"Ще належить прояснити безліч деталей, перш ніж ми зможемо застосувати бактерії в боротьбі зі збитком від розливів. Принцип обережності повинен бути пріоритетним", - каже Хайпипер. !zn
Читайте також:
Людство за 40 років знищило майже третину біоресурсів Землі
Депутати намагаються перетворити заповідники в мисливські угіддя
Допустимий рівень забруднення повітря в Києві перевищено в шість разів
Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи