У науковців з'явилася нова гіпотеза виникнення життя на Землі. Геохіміки з університету Оксфорда прийшли до висновку, що на ранніх етапах свого розвитку Земля зазнала зіткнення з великим космічним тілом, за своїм складом схожим з Меркурієм.
Як повідомляється в науковому журналі Nature, саме ця подія дала поштовх до зародження на нашій планеті живої матерії, створивши для цього відповідні умови, насамперед, магнітне поле, яке і зараз надійно захищає все живе від згубної космічної радіації.
Експерти звернули увагу на те, що вміст металів самарія і неодиму в корі Землі збігається з таким ж у Меркурія і значно менший, ніж в падаючих на Землю астероїдах. Цілком можливо, що цим тілом міг бути сам Меркурій або гіпотетична Тейя. В останньому випадку це могло призвести до утворення Місяця.
Комп'ютерне моделювання підтвердило припущення дослідників, показавши, що сірка, яка потрапила на Землю в результаті цього зіткнення та почала утворювати сполуки з неодимом, ураном, іншими хімічними елементами, зрештою проникла до залізного ядра Землі, давши старт ядерним реакціям, які розігріли Землю, утворивши магнітне поле.
Нагадаємо, науковці знайшли підтвердження однієї з гіпотез виникнення Місяця.