Науковці знайшли підтвердження однієї з гіпотез виникнення Місяця

Поділитися
Науковці знайшли підтвердження однієї з гіпотез виникнення Місяця Місяць міг з'явитися в результаті зіткнення Землі з іншою планетою
Місяць міг утворитися в результаті зіткнення Землі з планетою Тейя.

Вчені знайшли нові підтвердження гіпотези, згідно з якою Місяць утворився в результаті зіткнення Тейї, протопланетного тіла, із "зародком" Землі, повідомляє Nature News.

Згідно з гіпотезою, 4,5 мільярда років Земля зіткнулася з планетою розміром з Марс - Тейєю. Під час цього процесу вона зруйнувалася, і з'явився Місяць в результаті "зліп" її уламків з частинками земної матерії, які були викинуті в результаті удару. За різними оцінками, як мінімум, 40% матерії Місяць успадкувала від Тейї, і до 60% - від Землі.

Однак практично ідентичне співвідношення ізотопів титану в складі Місяця і Землі йде врозріз з більшістю інтерпретацій зіткнення. Як стверджують дослідники, "землеподібність" місячних надр могла виникнути або в разі вкрай неправдоподібних умов формування Місяця, при надповільній швидкості охолодження останків Тейї і осколків земних порід, або при дуже інтенсивному перемішуванні" матерії в диску аккреції.

В результаті досліджень вчені підвищили ймовірність істинності гіпотези до 20-40 відсотків, оскільки змогли пояснити подібність хімічного складу планет приблизно однаковою відстанню знаходження Тейї і Землі від Сонця, а отже - утворенням з однієї і тієї ж матерії.

Крім того, було виявлено, що вміст ізотопів вольфраму-182 на поверхні Місяця більше, ніж на Землі.

"Земля і Місяць не близнюки, народжені від однієї і тієї ж планети, але вони сестри в тому сенсі, що виросли в однаковому середовищі", - сказав один з авторів дослідження Хагай Перетц.

Читайте також: NASA пообіцяв знайти інопланетне життя в найближчі 10-20 років

Раніше повідомлялося, що США відновлять місячну програму. NASA реалізує амбітний план, спрямований на підкорення людьми Марса і дослідження астероїдів, а американська промисловість створить для агентства можливість просувати нові технології на Місяці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі