У ході дослідження вчені оцінили можливість виявити потенційні біомаркери на різних ділянках поверхні Європи. Навіть якщо життя ховається на важкодоступній глибині нижче крижаної кори, сама кора супутника геологічно активна та постійно оновлюється, і може виносити сліди життєдіяльності ближче до поверхні.
Подальша доля подібних молекул залежить від рівня радіації. Згідно з новими розрахунками дослідників, рух Європи по орбіті призводить до нерівномірного розподілу частинок випромінювання з поверхні, і вони утворюють дві "радіаційні лінзи" з центрами в районі екватора в передній і задній півкулях. Рівень випромінювання цілком дозволяє органіці залишатися стабільною на глибині 10-20 сантиметрів в низьких широтах і аж до одного сантиметра в середніх і високих.
Раніше вчені заявили про те, що солоний океан, який ховається під поверхнею Європи, схожий на своїх земних родичів за хімічним складом і фізичними властивостями. На думку дослідників, це означає, що океан може підтримувати існування життя, навіть незважаючи на відсутність вулканічної гідротермальної активності в ньому.