Жертвами ураганів біля берегів США можуть стати метелики-монархи – вчені

Поділитися
Жертвами ураганів біля берегів США можуть стати метелики-монархи – вчені Урагани біля берегів США загрожують метеликам-монархам
В ході торішнього весняного сезону штормів чисельність метеликів скоротилася на 40%.

Вчені заявили про те, що жертвами ураганів біля берегів США можуть стати метелики-монархи, чисельність яких під час минулорічного весняного сезону штормів скоротилася на 40%. Висновки дослідників опубліковані в журналі American Entomologist.

Північноамериканська метелик-монарх (Danaus plexippus) належить до числа комах, що мігрують на далекі відстані. Влітку ці метелики і їхні личинки воліють мешкати в помірних і субтропічних регіонах Сполучених штатів, а восени і взимку вони мігрують у південні межі Мексики та інших країн Центральної Америки. Відомі випадки, коли монархи перелітали на інші континенти - деякі метелики були помічені в південній Британії, на російському Далекому Сході, в Австралії і на Гавайських островах.

В останні роки чисельність монархів і багатьох інших метеликів почала різко скорочуватися по всій планеті, що змусило вчених вивчити те, які фактори, у тому числі зміна клімату і діяльність людини, могли викликати подібні проблеми.

Виявилося, що сьогодні головною загрозою для "міжконтинентальних" метеликів є не клімат чи людина, а сили природи у вигляді серії потужних ураганів, що безперервно "атакують" береги Сполучених Штатів і Мексики в останні два роки.

Вчені зробили це відкриття навесні минулого року, спостерігаючи за життям метеликів у двох великих колоніях цих комах, що знаходяться в лісах Сьєрра-Чинчуа і Серро-Пелон. І той і інший ліс знаходиться на території так званого Біосферного заповідника метелика Монарх – невеликого куточка гір в мексиканському штаті Мічоакан, де щороку зимує близько мільярда метеликів.

Тут, як відзначають дослідники, склалися унікальні кліматичні умови і особливо м'який і безвітряний клімат, який раніше дозволяв комахам виживати навіть тоді, коли температура падала нижче нуля і починалися дощі.

У минулому році ситуація різко змінилася – серія потужних ураганів і снігопадів, що прокотилася Мексикою в березні 2016 року, знесла велику кількість ялиць та інших хвойних дерев, що прикрашали територію заповідника. Їхні повалені стовбури були вивезені лісівниками та екологами, які боялися, що влітку цей сушняк може загорітися і знищити колонії монархів.

Разом з тим, такі заходи дозволили холодним вітрам продувати територію заповідника, що змінило його мікроклімат. Це призвело до того, що в колоніях загинуло 31-38% метеликів, а загальне число жертв ураганів і снігопадів вчені оцінюють в 40% від популяції зимуючих монархів.

Чисельність монархів, як зазначає вчений, скоротилася на 90% порівняно з серединою 1990-х років, подальше посилення ураганів, як побоюються вчені, може призвести до майже повного зникнення цих метеликів.

Нагадаємо, що 5 вересня президент США Дональд Трамп ввів режим надзвичайної ситуації в асоційоване з США державі Пуерто-Ріко, в штаті Флорида і на Віргінських островах через що наближається до їх берегів потужного урагану "Ірма".

10 вересня ураган, що супроводжувався шквальним вітром і зливами, обрушився на американський штат Флорида.

Частина Майямі була затоплена. В деяких районах міста рівень води досягав 60 сантиметрів.

"Ірму" називають самим потужним ураганом в Атлантиці за останнє десятиліття. Його швидкість перевищує 300 км/ч. Ураган такої сили легко може зривати дахи і розбивати вікна, а також висмикувати пальми і перетворювати їх на снаряди, які можуть вбивати людей.

11 вересня ураган "Ірма", рухаючись на північ Флориди, ослабнув до мінімальної першої категорії.

За прогнозами експертів з компанії AccuWeather, збитки від ураганів "Харві" і "Ірма" може коштувати економіці США близько 300 млрд доларів. Це 1,5% ВВП США, "що зведе нанівець зростання економіки країни в період з середини серпня до кінця четвертого кварталу 2017 року".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі