Астрономи заявили про те, що Земля знаходиться в набагато більшій небезпеці через можливе зіткнення з уламками комет або астероїдами, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє видання The Guardian.
Дослідники зосередили свою увагу на поясі астероїдів, який простягається між орбітами Юпітера і Нептуна. Вони відзначили, що за останні двадцять років кількість гігантських астероїдів, які відносяться до розряду "кентаврів", різко збільшилася.
Ці уламки льоду і пилу, як правило, досягають 50-100 кілометрів в діаметрі. Вони мають нестабільну еліптичну орбіту, що починається далеко за орбітою Нептуна. Траєкторії руху кентаврів перетинаються з орбітами Юпітера, Сатурна, Урану і Нептуна, чий гравітаційний вплив кожні 40-100 тисяч років викидає їх у бік Землі.
Коли кентаври наближаються до Сонця, лід, який в них міститься, починає випаровуватися, утворюючи хвости комет, які впливають на Землю. За словами дослідників, розпад таких комет призведе до періодичного бомбардування Землі, яке може тривати близько 100 тисяч років.
Дослідники наполягають на включенні "кентаврів" до переліку потенційно небезпечних для Землі об'єктів, і проведенні за ними постійного спостереження.
Раніше повідомлялося про те, що гігантський астероїд пролетить повз землю 24 грудня. За розрахунками дослідників, відстань до небесного тіла складе 11 мільйонів кілометрів, тобто у 28 разів більше, ніж відстань до Місяця, тому жителі Землі можуть не хвилюватися.