Вчені розповіли про гігантський об'єкт, який врізався в Марс 2,3 мільйона років тому і призвів до появи двох мільярдів кратерів на Червоній планеті. Діаметр головного ударного кратера, який називається Корінто, становить 14 кілометрів, повідомляє Live Science.
Він знаходиться на долині Елізій, яка розташована по обидва боки від екватора Марса.
За оцінками вчених, подібні астероїди можуть врізатися в Червону планету приблизно раз на три мільйони років. Тому Корінто може бути наймолодшим кратером такого розміру.
В ході дослідження вчені використали дані, зібрані під час експерименту з візуалізації високої роздільної здатності (HiRISE) та контекстної камери (CTX) на марсіанському розвідувальному орбітальному апараті (MRO). Це дозволило вивчити Корінто та його околиці.
Аналіз показав, що об'єкт, який створив Корінто, усіяв простір навколо кратерами меншого розміру. Це сталося через те, що об'єкт розколовся на менші фрагменти, які вистрілили назовні у вигляді променевих візерунків, які все ще видно сьогодні. Ці вторинні кратери зосереджені в районі на південь та південний захід від Корінто. Найдальший викид речовини знаходиться на відстані 1850 км від головного кратера.
Дослідники згрупували вторинні кратери в чотири «фації» залежно від їхньої форми та відстані від головного кратера. Кратери фації 0, найближчі до Корінто, виглядали напівкруглими, тоді як найдальші кратери фації 3 були довгими та вузькими.
Вчені вважають, що ці відмінності пов'язані зі зміною швидкості та розміру фрагментів. Напрямок польоту уламків, а також еліптична форма самого кратера дозволяють припустити, що об'єкт, що його утворив, летів з півночі і впав під кутом від 30 до 45 градусів. За словами дослідників, він складався із «міцного базальту».
Раніше вчені виявили на Марсі гігантський вулкан, який «ховався» у всіх на очах.