Гравітаційна взаємодія Марса та Землі здатна нагрівати наш клімат, пише Live Science з посиланням на результати дослідження, проведеного групою вчених із Університету Сіднея та Університету Сорбонна.
«Гравітаційні поля планет Сонячної системи взаємодіють, і цей резонанс змінює ексцентриситет планет – міру того, наскільки близькі до кругових їх орбіти», – коментує Дітмар Мюллер, професор геофізики в Сіднейському університеті.
Через цей резонанс Земля трохи наближається до Сонця під дією гравітаційного тяжіння Марса, а це означає, що наша планета піддається більшому сонячному випромінюванню і, отже, клімат нагрівається, перш ніж знову дрейфувати назад – такі цикли тривають по 2.4 мільйони років.
Вчені дійшли такого висновку, коли побачили збіги астрономічних циклів з посиленнями та ослабленнями глибоководних течій. Щоб дослідити останні, вчені проаналізували геологічні дані віком понад 65 мільйонів років, взяті із сотень місць у всьому світі.
Проте ефект потепління, що спостерігається, не пов'язаний з глобальним потеплінням, викликаним викидами парникових газів в результаті діяльності людини, підкреслюють вчені.
Раніше повідомлялося, що зміни клімату можуть призвести до зменшення мозку людей.