Вчені з Коледжу інженерних і комп'ютерних наук Флоридського Атлантичного університету вирішили перевірити ефективність популярних захисних масок і щитків. Виявилося, що деякі з них пропускають частинки коронавірусу, повідомляє Naked science.
У ході тесту вчені перевірили два популярних типи засобів індивідуального захисту: захисні екрани і маски № 95 з клапаном. Їх одягли на манекени, а потім автори дослідження розбризкували на них підсвічений лазером аерозоль з суміші дистильованої води і мила - він імітував слину, яка поширюється, коли людина кашляє або чхає.
Виявилося, що екрани захищають людину від більшої частини крапель. Але вони збираються на його поверхні і стікають вниз. В результаті краплі продовжують поширюватися і людина може вдихнути їх. Маска з клапаном №95 пропускає велику кількість слини з частинками вірусу. Вона не захищає людину і погано контролює хворих, дозволяючи поширювати вірус через слину.
На думку вчених, багато масок з клапанами можуть бути настільки ж неефективні. Раніше ця ж група вчених провела дослідження ефективності нестерильної конусоподібної маски, саморобної, зшитої з двох шарів бавовняної тканини, і медичної. Виявилося, що вони блокують поширення аерозолю від хворого. Найефективнішими виявилися саморобні і конусоподібні маски - вони краще за інші скорочували швидкість і дальність поширення крапель, хоча вірус і міг виходити через невеликі зазори з боків.
На думку дослідників, це свідчить про те, що захисні щитки і маски з клапаном не так ефективні, як тканинні маски для обличчя. Вони закликають віддавати перевагу більш простим моделям, які також набагато доступніші. Вчені вважають, що те, що люди віддають перевагу альтернативам тканинним маскам, тільки допомагає вірусу розповсюджуватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.