Вчені створили маски, які знищують бактерії і віруси, що потрапили на них

Поділитися
Вчені створили маски, які знищують бактерії і віруси, що потрапили на них Така маска може знищити вірус, який потрапив на неї © Популярная механика
Боротися із зараженням допомагає фільтрувальний «папір» з нанодротів оксиду титану.

Швейцарські вчені розробили спосіб створення масок, які можуть знищити віруси і бактерії, які потрапляють на них. Як повідомляє «Популярная механика», в масках використовують «папір», який складається з нанодротів оксиду титану.

Цей матеріал хороший в уловлюванні патогенів та знищення їх під впливом ультрафіолету. Дослідники стверджують, що матеріал може використовуватися в кондиціонерах і системах вентиляції.

«Оскільки наш фільтр виключно добре поглинає вологу, він може вловлювати краплі, які переносять віруси і бактерії. Це створює сприятливе середовище для процесу окислення, який запускається звичайним світлом», - пояснює фізик Ласло Форро з Лабораторії фізики складних речовин в EPFL в Швейцарії.

Відзначається, що фотокаталітичні властивості діоксиду титану є ключовими: коли ультрафіолетове світло потрапляє на маску, її волокна перетворюють вологу, що міститься в нанопроволках, на окислювачі. Ці речовини знищують патогени при контакті, не залишаючи їм шансу.

Вчені провели експеримент, в рамках якого показали, як фільтр може знищувати бактерії Escherichia coli (кишкової палички) і розкладати ланцюги ДНК, по суті знищуючи небезпечні мікроорганізми в самій масці.

Відзначається, що стандартні паперові маски ефективні у запобіганні поширення респіраторних захворювань, але вони, як правило, просто затримують патогени і не піддаються санітарній обробці.

«В умовах лікарні ці маски поміщають в спеціальні контейнери і з ними поводяться відповідним чином. Однак їхнє використання в усьому світі - де їх викидають у відкриті сміттєві баки і навіть залишають на вулиці - може перетворити їх на нові джерела забруднення", - додав Форро.

Разом з тим, новий матеріал ще має пройти тестування з новим коронавірусом. Але вчені вважають, що такі маски можуть бути ефективні і в боротьбі з пандемією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені встановили, що найкращий матеріал, на якому "не живе" коронавірус, - це стовідсоткова бавовна. Вірус SARS-CoV-2, потрапляючи на одяг зі стовідсоткової бавовни, деградує за 24 години.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі