Загадкова Дев'ята планета може виявитися взагалі не планетою - астрономи

Поділитися
Загадкова Дев'ята планета може виявитися взагалі не планетою - астрономи Можливо, Дев'ята планета – це не планета © Европейская Южная Обсерватория
Можливо, дослідникам потрібно використати іншу гравітаційну модель.

Декілька років тому вчені припустили, що за орбітою Плутона може існувати загадкова Дев'ята планета. Але вона вислизає від будь-яких спроб виявити її. І причин цього може бути кілька. Перша – ми просто поки що не змогли її спостерігати. А друга – її просто не існує, повідомляє Science Alert.

Можливо, що планета Х - взагалі не планета, а рій каміння. Або, як свідчить нове дослідження, проведене фізиками Кетрін Браун з Гамільтон-коледжу та Харшем Матуром з Університету Кейс Вестерн Резерв, те, що було інтерпретовано як присутність планети, може вказувати на те, що в нинішній моделі гравітації чогось не вистачає.

Дослідження вчених показало, що тонкі аномалії в орбітах різних об'єктів, які деякі приписують прихованій планеті, також узгоджуються з іншим типом гравітаційної моделі - так званою Ньютонівською Модифікованою Динамікою (МОНД).

Недоліки закону всесвітнього тяжіння Ньютона було усунуто Загальною теорією відносності Ейнштейна. МОНД – це альтернативне рішення, яке передбачає, що інші гравітаційні ефекти набудуть чинності, коли ньютонівське гравітаційне прискорення падає нижче за певний поріг.

Припущення існування Дев'ятої планети зробили з урахуванням спостережень за дивним скупченням на околицях Сонячної системи. Там розташовується велика кількість відносно маленьких крижаних «скель». Деякі з них «злипаються» на своїх орбітах, що може свідчити про те, що на них вплинула гравітація великої планети.

У ході дослідження Браун та Матур змоделювали орбіти зовнішніх околиць Сонячної системи, використавши МОНД. В результаті вони отримали групу каменів, які поводяться так само, як ті, що вдалося спостерігати в реальності. Їхні розрахунки припускають, що, згідно з теорією МОНД, деякі об'єкти у зовнішній Сонячній системі з часом мають бути вирівняні за гравітаційним полем галактики Чумацький Шлях.

Разом з тим однозначно стверджувати, що на поведінку цих об'єктів не впливає якась велика планета не можна. Вченим все ще не вистачає даних для того, щоб зробити остаточні висновки. Але й заперечувати те, що така поведінка може бути обумовлена МОНД, теж не можна.

Раніше планетологи Патрік Софія Лікавки з Університету Кіндай у Японії та Такасі Іто з Національної астрономічної обсерваторії Японії заявили про те, що у Сонячній системі може існувати ще одна планета, схожа на Землю. При цьому вона розташовується набагато ближче, ніж гіпотетична Дев'ята планета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі