За рік коронавірус мутував у 7 різних штамів, всі вони не стійкі до вакцини - Reuters

Поділитися
За рік коронавірус мутував у 7 різних штамів, всі вони не стійкі до вакцини - Reuters
Розуміння цих змін має вирішальне значення для розробки стратегій боротьби з коронавірусом

За рік коронавірус COVID-19 мутував в сім основних штамів у міру пристосування до людського організму.

Про це йдеться в матеріалі Reuters.

Зокрема, у статті зазначається, що розуміння цих змін має вирішальне значення для розробки стратегій боротьби з коронавірусів.

Reuters проаналізував понад 185 тисяч зразків геному від Глобальної ініціативи зі спільного використання всіх даних про грип (GISAID). Мета дослідження - показати, як з плином часу змінилися основні штами.

У дослідженні говориться, що початковий штам, виявлений в китайському місті Ухань в грудні 2019 року - це штам L. Потім на початку 2020 року вірус мутував в штам S. За ним послідували штами V і G. Штам G ще більше мутував в штами GR, GH і GV. Кілька інших рідкісних мутацій згрупували разом як штам O.

Водночас під час масових локдаунів і закриття кордонів навесні почало з'являтися менше нових штамів. У країнах, де були присутні більше стійкі штами типу G, вони стали домінувати.

В Азії початковий штам L зберігався довше, адже кілька країн (зокрема, Китай) швидко закрили кордони і обмежили пересування. Північна Америка і Європа не так сильно обмежували пересування на початковому етапі, що дозволило штаму G поширюватися і мутувати швидшими темпами.

На даний момент у всьому світі домінують штами, а одна його специфічна мутація, D614G, стала найбільш поширеним варіантом. Сама остання його мутація - це штам GV.

Вчені розділилися в думках про наслідки деяких мутацій. Деякі з них повідомляють, що варіант D614G зробив вірус швидше передається, однак інші дослідження спростували це.

У будь-якому випадку, констатують автори дослідження, поки не з'явилися штами, які були б стійкі до вакцин. Однак експерти, які роками спостерігали, як грип і ВІЛ мутують в стійкі до вакцин штами, попереджають, що передбачити, що станеться з коронавірусів в майбутньому, неможливо. Тому найкращий спосіб запобігти змінам, які зроблять вірус несприйнятливим до вакцини - це обмежити його поширення та зменшити можливості для мутацій.

Нагадаємо, що коронавірус - це вірус, який містить РНК, що дає йому здатність мутувати. Саме це ускладнює ситуацію з винаходом вакцини.

Як заявив лікар-епідеміолог Андрій Александрін, дія вакцини може тривати більше року. Однак насторожує той факт, що сам коронавірус може стати сезонним захворюванням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі