Більше двох мільйонів людей в Китаї працює у державних органах контролю і спостереження за діяльністю громадян в інтернеті.
У Китаї їх називають експертами з вивчення думок в інтернеті, пише англомовна газета Beijing News.
Сотні мільйонів китайців є учасниками соціальних мереж і ведуть мікроблоги, в яких часто піддають критиці державу.
Недавні дослідження показують, що китайська цензура активно цікавиться соціальними мережами.
В повідомленні Beijing News говориться, що ці експерти не займаються втручанням у зміст мікроблогів і не видаляють коментарі, що їх не влаштовують.
Їх завдання полягає у зборі та аналізі громадської думки в соціальних мережах і складання доповідей для начальства, йдеться в статті.
Китайська влада збирається організувати перші курси з підвищення кваліфікації своїх інтернет-цензорів. Вони пройдуть з 14 по 18 жовтня.
Проте неясно, чи будуть проходити навчання експерти, що вже працюють, або ж курси призначені для новачків, щойно прийнятих на роботу.
Цей курс складається з восьми модулів, які використовуються для навчання методам аналізу коментарів в інтернеті, а також реагування на кризові ситуації.
Найбільш популярний в Китаї сайт мікроблогів Sina Weibo, запущений в 2010 році, зараз має понад 500 млн зареєстрованих користувачів, які публікують 100 млн коментарів щодня.
Вони стосуються найрізноманітніших тем - від особистих захоплень, проблем зі здоров'ям, чуток про життя знаменитостей до таких гострих тем, як корупція серед представників влади.
При цьому ті коментарі, які визнані політично неправильними, зазвичай видаляються цензурою. !zn
Читайте також:
Китай посилив контроль над інтернетом: зайти в мережу можна буде тільки з паспортом
Китай "привідкриє" доступ до Facebook і Twitter
Влада КНР порадила китайським блогерам поширювати позитивну інформацію