Популярні блогери, що мають істотний вплив на громадську думку, "повинні нести позитивну і конструктивну інформацію користувачам китайського інтернету". Про це заявив керівник Державного інформаційного інтернет-бюро Лу Вея
"Уряд КНР розраховує, що ці люди будуть сприяти підтримці закону і правопорядку. Вони повинні стати прикладом захисту законних прав громадян і засуджувати дії, які завдають шкоди репутації та інтересам інших людей", - цитує агентство Сіньхуа Лу Вэйя.
Як зазначають китайські експерти, в даний час на 130 китайських інтернет-сервісах зареєстровано понад 1,2 млрд акаунтів. Більшість популярних в КНР блогерів створили облікові записи у інтернет-сервісах "Сіна Вэйбо" (Sina Weibo) і "Тенсент" (Tencent). Чисельність авторів блогів з кількістю передплатників понад 1 млн чоловік там становить 3,3 тис осіб, ще близько 200 блогерів мають по 10 млн передплатників кожен.
Китайська влада поступово посилює контроль за інтернетом. В країні заблоковано ряд західних ресурсів, таких як Facebook, Twitter і YouTube. У 2012 році в Китаї було введено обов'язкову реєстрацію під справжніми іменами на популярному порталі мікроблогів Sina Weibo.
В уряді Китаю стверджують, що контроль за інтернетом необхідний, щоб зупиняти людей, що публікують анонімні звинувачення і порнографію, а також поширюють необґрунтовані чутки і паніку. !zn
Читайте також:
З китайського інтернету видалили фото, компрометуюче першу леді країни
Обама звинуватив китайську владу у фінансуванні кібер-атак на об'єкти інфраструктури США
Китай посилив контроль над інтернетом: зайти в мережу можна буде тільки з паспортом
У Китаї готується нове обмеження для користувачів інтернету - повна заборона анонімності