За останні 60 років людство перепрофілювало землі, еквівалентні площі Африки і Європи, таким чином, що площа лісів скоротилася майже на мільйон квадратних кілометрів. У тій же мірі збільшувалися пасовища і орні землі, повідомляє «Новое время».
Рослини і грунт поглинають майже 30% антропогенного вуглецевого забруднення. Великомасштабні зміни ландшафту можуть означати успіх чи невдачу в досягненні температурних цілей, встановлених Паризькою угодою.
Тепер міжнародна група вчених провела дослідження, яке показало, що площа лісів на півночі Землі за останні 60 років збільшилася. А ось в країнах, що розвиваються, на півдні, навпаки, істотними були втрати лісів. Орні землі на півночі зменшилися, а на півдні - збільшилися. В основному, це було пов'язано зі зростанням попиту на певні товари в багатьох країнах.
«Відбулася вирубка тропічних лісів для виробництва яловичини, цукрової тростини і сої в бразильській Амазонії, олійної пальми в Південно-Східній Азії і какао в Нігерії і Камеруні», - зазначили вчені.
Виявилося також, що близько 17% поверхні суші міняли категорію хоча б один раз з 1960 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше фонд Rainforest Foundation Norway опублікував результати дослідження, яке показало, що з 14,5 мільйона квадратних кілометрів площі, яку колись покривали тропічні ліси, тільки 36% залишилися недоторканими. Більше третини, 34%, вже зникли, а 30% переживають різні форми деградації.