Королева Великобританії Єлизавета II вручила творцям інтернету іменну премію у науково-технічній області у розмірі 1 млн фунтів.
Премію королеви отримали англієць Тім Бернерс-Лі, француз Луї Пузен, американці Роберт Кан, Гвінт Серф і Марк Андреєссен. Прийом з нагоди їхнього нагородження відбувся у Букінгемському палаці.
Бернерс-Лі першим розробив концепцію всесвітньої інформаційної мережі, Серф і Кан створили протокол TCP/IP, який і зараз лежить в основі передачі інформації по інтернету, Пузен розробив систему маркування пакетів даних, а Андреєссен - перший у світі браузер.
Комерційне використання інтернету почалося у 1995 році, коли це поняття фактично злилося з поняттям Всесвітньої павутини. Раніше мережа підтримувалася суперкомп'ютерами Національного наукового фонду США, однак з 1995 року ця функція була повністю передана незалежним мережевим провайдерам. В кінці 90-х приріст обсягу трафіку у всесвітній мережі щорічно перевищував 100%. За даними на 2012 рік, інтернетом користуються приблизно 2,4 мільярди людей - більше третини населення Землі.
Премія, названа Queen Elizabeth Prize for Engineering, відтепер буде вручатися авторам інновацій в області інженерії, які суттєво вплинули на прогрес усього людства. !zn
Читайте також:
США готують революцію на ринку бездротового зв'язку
Передача даних за допомогою світла може замінити Wi-Fi-мережі