У ході дослідження вчені спостерігали за макаками з парку мавп Дзигокудани. Виявилося, що в організмі макак, які купалися в гарячих джерелах, знизився рівень кортизолу, який також називають гормоном стресу.
Японські макаки, які відомі також як снігові мавпи, проводять дуже багато часу в гарячих джерелах взимку. Раніше дослідники припускали, що вони таким чином намагаються зігрітися. Нові ж дослідження показали, що перебування у гарячих джерелах дозволяє знизити рівень стресу, викликаний зимовими холодами, і підвищити шанси на виживання і розмноження.
У 2014 році біологи спостерігали за 12 самками у віці від п'яти до 24 років. Період дослідження включав в себе весну - з квітня по червень, коли народжується потомство, а також осінь - з жовтня по грудень, коли проходить сезон спарювання. У цей час дослідники заміряли рівень кортизолу - гормону, що відповідає за формування захисних реакцій організму при зовнішніх загрозах. Він активізує роботу м'язів, знижуючи витрату глюкози, підвищує артеріальний тиск, посилює серцебиття і впливає на інші функції.
Виявилося, що у макак, які купалися в гарячих джерелах, рівень кортизолу був на 20% нижчим, ніж у тих, хто нехтував подібним купанням.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.