Після аварії на 3 довелося відмовитися від будівництва нових атомних станцій, проте одночасно з цим, у країні почали активно розвивати альтернативну енергетику. У результаті країна сподівається побудувати до середини майбутнього літа найбільшу у світі вітрову електростанцію, а до 2020 року ще більше розширити її.
Відповідно до заявлених планів, до 2020 року за 16 кілометрів від Фукусіми повинна з'явитися морська вітрова електростанція, що складається зі 143 вітрових турбін, що займають понад 16 кілометрів узбережжя. У завдання цієї електростанції увійде заміщення тих потужностей, що давала АЕС, виведена з ладу землетрусом і цунамі в 2011 році.
Очікується, що вітряна станція буде генерувати близько одного гігавата електрики і увійде в мережу джерел відновлюваної енергії федерального масштабу. Раніше в Японії заявили, що планують замінити всі 54 атомні станції за рахунок поновлюваних джерел. З березня 2011 року в Японії були закриті 52 з 54 АЕС. Якщо дивитися більш глобально, то Японія збирається до 2040 року стати повністю енергетично незалежною, причому в основному завдяки відновлюваній енергетиці.
На сьогодні найбільшою у світі вітряною станцією є 504-мегаватна станція поблизу британського Саффолка, яка складається зі 140 турбін. Незабаром за потужністю її обійде станція London Array, що складається зі 175 турбін і виробляє 630 мегават електрики. London Array планується ввести в експлуатацію до кінця цього року. Японська станція повинна випередити за потужністю і її.
Як розповіли японські інженери, на першому етапі будівництва буде прокладений великий підводний кабель, який буде об'єднувати між собою двохмегаватні турбіни. До речі, самі турбіни будуть досягати 200 метрів у висоту, що зробить їх по-справжньому грандіозними.
Щоб зробити турбіни стійкими, планується розмістити у іхній основі важкий баласт, а стовпи турбін поглибити майже на 90 метрів. Інженери кажуть, що коли дана станція буде введена в експлуатацію, вона замінить собою потужності двох сусідніх АЕС, а крім того буде істотно безпечнішою і не буде викидати шкідливих речовин в атмосферу. !zn
Читайте також:
Японія має намір відмовитися від атомної енергетики до 2040 року
Японія та Україна підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля і Фукусіми
Рівень радіації на "Фукусімі" в 10 разів перевищив смертельну дозу
З "Фукусіми-1" більше 70% радіаційних викидів потрапило в океан