Втрачений світ: вчені знайшли ДНК рослин та тварин віком два мільйони років

Поділитися
Втрачений світ: вчені знайшли ДНК рослин та тварин віком два мільйони років Вчені знайшли сліди стародавнього лісу у Гренландії
Вона розповіла про екосистему стародавнього лісу, в якому мешкали тварини.

Вчені ідентифікували ДНК мікробів, рослин та тварин, вік якої оцінюється у два мільйони років. Це найдавніша ДНК, відома на даний момент, повідомляє The Jerusalem Post. Вона була знайдена в Гренландії, біля гирла фіорда.

Так, зразки включають ДНК безлічі тварин, включаючи мастодонтів, північних оленів, зайців, лемінгів і гусей, а також рослин, включаючи тополю, березу і тую, і мікроорганізмів, включаючи бактерії і гриби.

Знайдена екосистема не має аналогів у сучасному світі. Вчені зазначають, що виявлення ДНК мастодонтів стало для них несподіванкою. Це родич слонів, який жив у Центральній та Північній Америці, доки не вимер близько 10 тисяч років тому, як і інші тварини льодовикового періоду. Нова знахідка показує, що ареол проживання цих тварин був набагато ширшим, ніж вважалося.

«Мастодонт став великим сюрпризом. Його ніколи раніше не знаходили у Гренландії. Однак найбільшим сюрпризом стала ця унікальна екосистема з арктичних та помірних видів, змішаних разом, яка не має сучасних аналогів. Я не думаю, що хтось міг передбачити, що в Гренландії буде така різноманітність рослин і тварин два мільйони років тому, коли клімат був дуже схожий на той, що ми очікуємо побачити через кілька років через глобальне потепління»., - сказав Еске Віллерсльов, директор Центру геогенетики Фонду Лундбек та керівник дослідження.

Хоча ДНК "швидко псується", нове дослідження показує, що за правильних умов, наприклад у вічній мерзлоті, вона може зберегтися набагато довше. Дослідники припускають, що надалі зможуть знайти ДНК віком чотири мільйони років.

Дослідники витягли і секвенували ДНК з 41 багатого на органічні речовини зразка відкладень, отриманих з п'яти ділянок на півострові Пірі-Ленд, що виступає в Північний Льодовитий океан. З глини та кварцу в осаді було вилучено мікроскопічні фрагменти ДНК. Вони належали більш ніж 100 видам тварин та рослин.

Зразки зібрали ще в 2006 році, але попередні спроби витягти з них ДНК не увінчалися успіхом. З того часу методи аналізу покращилися, що дозволило врешті-решт зробити прорив.

«Ми думаємо, що це пов'язано з тим, що ДНК пов'язала себе з мінеральними частинками, що дозволило їй вижити понад те, що вважалося можливим. Цей зв'язок знижує швидкість спонтанного хімічного розкладання», - сказав Віллерслєв.

Вчений наголосив, що виявлені фрагменти ДНК не можна використовувати для воскресіння вимерлих видів, але можуть розкрити секрети того, як рослини можуть стати більш стійкими до змін клімату.

Попереднім рекордсменом була ДНК, витягнута з зуба мамонта, вік якої становив 1,2 мільйона років. Вона також збереглася у вічній мерзлоті.

Раніше золотодобувач виявив у території Юкон у Канаді муміфіковані останки дитинчати шерстистого мамонта. Мамонтенка жіночої статі назвали Тр'ондек Хвеч'ін Нун чо га, що в перекладі з місцевого діалекту означає «велике дитинча тварини».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі