У Канаді виявили мамонтеня, що майже ідеально збереглося, віком 30 тисяч років

Поділитися
У Канаді виявили мамонтеня, що  майже ідеально збереглося, віком 30 тисяч років Мамонтеня загинуло близько 30 тисяч років тому © Government of Yukon
Це найповніші муміфіковані останки мамонта, знайдені у Північній Америці.

Золотошукач знайшов у території Юкон у Канаді муміфіковані останки дитинчати шерстистого мамонта. Мамонтеня жіночої статі назвали Тр'ондек Хвеч'ін Нун чо га, що в перекладі з місцевого діалекту означає «велике дитинча тварини», повідомляє Science Alert.

Зазначається, що це найповніші муміфіковані останки мамонта, знайдені у Північній Америці. Мамонтеня померло і замерзло у вічній мерзлоті під час Льодовикового періоду, близько 30 тисяч років тому. Воно жило у Юконі за часів, коли цю місцевість населяли також дикі коні, печерні леви та гігантські степові бізони.

Геологи розкопали мамонтеня після того, як його останки знайшов молодий золотошукач. За словами палеонтолога Гранта Зазула, золотошукач зробив «найважливіше палеонтологічне відкриття у Північній Америці».

Вчені вважають, що мамонтеня рухалося разом зі своєю матір'ю, поки не відійшло від неї занадто далеко і не застрягло в бруді. Дослідники відзначили відмінну збереженість тіла тварини, у неї збереглися нігті на ногах, шкіра, волосся, тулуб і навіть кишки. Крім того, у шлунку все ще була присутня остання трапеза у вигляді трави.

«Як палеонтолог льодовикового періоду, я все життя мріяв зустрітися віч-на-віч зі справжнім шерстистим мамонтом. Сьогодні ця мрія здійснилася. Нун Чога прекрасна і є однією з найнеймовірніших мумій тварин льодовикового періоду, будь-коли виявлених у світі», - заявив Зазула.

Шерстисті мамонти, розміри яких можна порівняти зі слонами, вимерли близько 4000 років тому. Ранні люди полювали цих тварин, вживали їх у їжу, а кістки і бивні використовували виготовлення прикрас і спорудження житла.

Раніше вчені зі Стокгольмського університету секвенували ДНК 14 шерстистих носорогів та з'ясували, чому вимерли ці тварини. Вважалося, великі тварини давнини вимерли через поширення людей та їх мисливського способу життя, але тепер виявилося, що це не так.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі