Встановлено новий зв'язок між роботою серця та мозку

Поділитися
Встановлено новий зв'язок між роботою серця та мозку © Max Planck Institute for Human Cognitive and Brain Sciences (MPI CBS)
Відкриття може мати значення для лікування депресії та інсульту, кажуть вчені.

Одну із відмінностей у впливі на мозок двох фаз биття серця – систоли (стиснення) та діастоли (розслаблення) – група вчених з німецького Інституту наук про мозок імені Макса Планка на чолі з неврологом Есрой Аль встановила ще 2020 року: наша чутливість до зовнішніх подразників падає, коли серце стискається, а коли воно розслабляється, гострота відчуттів повертається. Нещодавно вчені зробили ще одне відкриття у взаємодії серця та мозку, пише Science Alert.

Проаналізувавши дані 36 людей, дослідники виявили, що нервові сигнали, що управляють м'язами рук, частішають під час систоли, яка зазвичай триває три десяті секунди. Крім того, активність м'язів руки була сильнішою, коли учасники затискали датчик під час систоли.

"Ми виявили, що збудливість сенсомоторної кори підвищується в систолу, і, відповідно, це підвищення відбивається на силі рухового акту", – кажуть дослідники.

Тепер припускається, що сплеск м'язової активності під час систоли доповнює спад сенсорного сприйняття, отже, у серцевому циклі існують окремі "вікна", у яких мозок готовий до обробки сенсорної інформації та подальшої дії у відповідь на неї.

Раніше повідомлялося, що компанія Neuralink, створена Ілоном Маском, почала пошук добровольців для перших клінічних випробувань мозкових імплантів. Пріоритетні завдання таких імплантів – допомогти людям з порушеннями роботи мозку та іншими хворобами, далі пристрої розвиватимуть для підвищення можливостей мозку здорової людини, наприклад – розширення можливостей пам'яті.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі