Компанія Neuralink, створена Ілоном Маском, розпочала пошук добровольців для перших клінічних випробувань своїх мозкових імплантів, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що клінічні випробування передбачають видалення частини черепа для того, щоб роботизований інструмент вживив у мозок електроди та провідники. Після цього ділянку черепа, що бракує, замінить невеликий пристрій, який людина носитиме кілька років. Завдання пристрою – зчитувати та аналізувати мозкову активність пацієнта, а потім передавати її на ноутбук чи планшет.
Компанія шукає дорослих людей віком до 40 років із чотирма паралізованими кінцівками. Таким добровольцям імпланти вживлятимуть у частину премоторної кори головного мозку, яка керує рухами рук, зап'ястей та передпліч. Мета випробувань – показати, що пристрій може безпечно збирати дані роботи мозку пацієнтів.
Це буде ключовим кроком у зусиллях Neuralink щодо перетворення думок людини в низку команд, які може зрозуміти комп'ютер.
Декілька компаній та дослідницьких груп вже створили імплантати, які можуть допомогти пацієнтам виконувати основні завдання силою думки, наприклад, клацати курсором по об'єктах на екрані. Але Neuralink обіцяє набагато більше. За словами Маска, у майбутньому з'являться клініки, в яких кожен охочий зможе пройти 15-хвилинну операцію та стати «гібридом людини та машини».
"Це прозвучить доволі дивно, але зрештою ми досягнемо симбіозу зі штучним інтелектом", - сказав Маск на першій презентації компанії в 2019 році, коли та заявила, що випробування на людях можуть розпочатися в 2020 році.
Нагадаємо, Neuralink знаходилася під розслідуванням на федеральному рівні, ймовірно, через порушення прав тварин. Про порушення повідомили співробітники компанії, які вважають, що досліди проводяться поспіхом і призводять до непотрібних страждань та смертей тварин.