Встановлено новий рекорд дальності міграцій для комах

Поділитися
Встановлено новий рекорд дальності міграцій для комах Метелики-сонцевики двічі на рік перетинають Сахару © N+1
Метеликам-сонцевикам вдалося перетнути Сахару.

Команда ентомологів, яку очолив Джейсон Чапмен з Нанкінського сільськогосподарського університету, з'ясувала, що метелики-сонцевики є рекордсменами з дальності міграцій серед комах. Під час міграцій метелики двічі на рік перетинають Сахару, а загальна тривалість їхніх подорожей може становити 12-14 тисяч кілометрів, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені з'ясували, що спалахи чисельності метеликів-сонцевиків, які відбуваються раз на декілька років в країнах Європи, пов'язані з великою кількістю рослинності в саванах Африки і Сахелі в січні-лютому. Ці метелики зимують саме тут, хоча раніше вважалося, що вони відправляються на зимівлю набагато північніше, в Магріб.

Дослідники вивчили результати обліків чисельності сонцевиків, які проводили в Нідерландах, Іспанії та Великій Британії з 1994 по 2015 роки. В цей аналіз включили також дані про умови навколишнього середовища на території від Південної Іспанії до Гвінейської затоки.

Виявилося, що чисельність сонцевиків, які прибувають до Іспанії навесні, досягає піку раз на декілька років. Найсильніше ці коливання виявилися пов'язані зі значенням вегетаційного індексу (NDVI) в тропічних лісах Гвінеї, західних суданських саванах і на заході Сахеля (у всіх трьох випадках - з січня по лютий), а також в Магрібі (з березня по квітень) і на півдні Іберійського півострова (з квітня по травень).

Найважливішими, на думку авторів роботи, були умови в суданських саванах і Магрібі. Чим вищим був вегетаційний індекс у саванах в січні-лютому і на півночі Африки в березні-квітні, тим більше сонцевиків реєстрували навесні в Іспанії. Більш ретельний аналіз показав, що весняна чисельність цих метеликів в Іспанії корелює з вегетаційним індексом на заході західних суданських саван і південному заході Сахеля в січні і на сході західних суданських саван і південному сході Сахеля в лютому.

Це стало несподіванкою для вчених, оскільки вважалося, що взимку в суданських саванах і Сехелі сонцевиків майже не буває, оскільки надзвичайно сухі умови, що панують тут, заважають їхньому розмноженню. Крім того, отримані результати свідчать про те, що метелики перетинають Сахару в північному напрямку, коли переважаючі вітри дмуть на південь.

Вчені зробили висновок, що сонцевики мігрують в області на південь від Сахари. Тобто, вони двічі на рік перетинають цю пустелю. Загальна довжина міграції метеликів між Західною Африкою та Скандинавією становить від 12 до 14 тисяч кілометрів. Це найдовший регулярний переліт серед комах (хоча, як і у випадку з монархами, жоде окремий сонцевик повністю його завершує, залишаючи в дорозі потомство і гинучи).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше біологи з Корнельського університету з'ясували, що в крилах метеликів знаходяться особливі структури, які дозволяють їм не ламатися під ударами великих крапель дощу. Удар дощової краплі для метелики еквівалентний удару м'ячем для боулінгу для людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі