Група вчених на чолі зі Стівеном Чоуном з Університету Монаша проаналізувала дані про людську активність в Антарктиді і з'ясувала, що вона охоплює набагато більшу частину континенту, ніж вважалося. Висновки дослідників свідчать про те, що повністю незайманою залишилася тільки третина Антарктиди, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені вивчили 2,7 мільйона записів про людську активність в Антарктиді, зібрані за останні 200 років. Завдавши регіони цієї діяльності на карту, вчені з'ясували, що незаймані області займають не більше третини континенту, причому, це суворі, недосяжні і малонаселені регіони. Більше того, до «незайманих» відноситься не більше 16% ключових місць проживання місцевих птахів.
«Все це означає, що «незаймані» області континенту не включають найважливіші з точки зору біорізноманіття регіони. Тим не менше, шанси зберегти їх ще не втрачені», - заявив один з учасників роботи Бернард Котзі. Вчені закликають внести ключові райони проживання місцевої фауни до числа тих, що захищаються, скоротити тут наукову діяльність і припинити туризм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Вікторії у Веллінгтоні з'ясували, що протягом останніх десятиліть Південний полюс нагрівався в три рази швидше, ніж вся планета в середньому. Дослідники вважають, що таке сильне потепління відбулося через сильну циклічну аномалію в морі Веддела.