За словами дослідників, організми, які живуть за рахунок фотосинтезу, витягають з атмосфери вуглекислий газ. Вони також відіграють ключову роль у кругообігу поживних речовин в одному з найвіддаленіших куточків Землі.
Відстежити водорості з космосу не так легко. Перебуваючи на землі, помітити зміну кольору снігу просто, але з орбіти на тлі поверхні з підвищеною здатністю відбивати світло, вони майже невидимі. На щастя для вчених, супутники Європейського космічного агентства Sentinel-2 володіють підвищеною чутливістю саме в тій частині спектра, яка необхідна для спостережень.
Об'єктом дослідження був Антарктичний півострів - смуга землі, яка простягається від берега льодового континенту у напрямку до Південної Америки. Скупчення водоростей можна помітити в основному на його західному березі, а дві третини з них - на островах, розсипаних вздовж узбережжя.
У цілому, мікроводорості покривають площу майже в два квадратних кілометри. Це означає, що вони щорічно споживають близько 500 тонн двоокису вуглецю, що, як підрахували вчені, відповідає викидам від 875 тисяч середньостатистичних автомобільних подорожей в Британії.
Але ці підрахунки неповні. Супутники помічають тільки зелені водорості, але не можуть побачити помаранчеві і червоні. Цю проблему можна буде вирішити запуском більшої кількості апаратів.
Вперше мікроскопічні антарктичні водорості описали ще в 50-60 роках минулого століття. Для процвітання їм потрібна вода в рідкому стані, тому вони покривають дільниці, де температура не падає набагато нижче нуля. Крім того, вони залежать від тюленів, пінгвінів і антарктичних птахів, екскременти яких є джерелом азоту та інших речовин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що в Антарктиді з'явився острів, якого немає на жодній карті. Його поява є свідченням того, наскільки швидко континент змінюється через глобальне потепління.