Антарктика позеленіла: ділянки з зеленим снігом помітні навіть з космосу

Поділитися
Антарктика позеленіла: ділянки з зеленим снігом помітні навіть з космосу Зелений колір сніг отримав через мікроскопічні водорості © BBC Україна
Незвичайний колір льодів Антарктики викликаний цвітінням водоростей.

Вчені з Великої Британії створили першу карту поширення мікроскопічних водоростей на узбережжі Антарктиди. На знімках, зроблених із космосу, налічується 1700 ділянок, де сніг через їхню присутність став зеленим, повідомляє ВВС.

За словами дослідників, організми, які живуть за рахунок фотосинтезу, витягають з атмосфери вуглекислий газ. Вони також відіграють ключову роль у кругообігу поживних речовин в одному з найвіддаленіших куточків Землі.

Відстежити водорості з космосу не так легко. Перебуваючи на землі, помітити зміну кольору снігу просто, але з орбіти на тлі поверхні з підвищеною здатністю відбивати світло, вони майже невидимі. На щастя для вчених, супутники Європейського космічного агентства Sentinel-2 володіють підвищеною чутливістю саме в тій частині спектра, яка необхідна для спостережень.

Об'єктом дослідження був Антарктичний півострів - смуга землі, яка простягається від берега льодового континенту у напрямку до Південної Америки. Скупчення водоростей можна помітити в основному на його західному березі, а дві третини з них - на островах, розсипаних вздовж узбережжя.

У цілому, мікроводорості покривають площу майже в два квадратних кілометри. Це означає, що вони щорічно споживають близько 500 тонн двоокису вуглецю, що, як підрахували вчені, відповідає викидам від 875 тисяч середньостатистичних автомобільних подорожей в Британії.

Але ці підрахунки неповні. Супутники помічають тільки зелені водорості, але не можуть побачити помаранчеві і червоні. Цю проблему можна буде вирішити запуском більшої кількості апаратів.

Вперше мікроскопічні антарктичні водорості описали ще в 50-60 роках минулого століття. Для процвітання їм потрібна вода в рідкому стані, тому вони покривають дільниці, де температура не падає набагато нижче нуля. Крім того, вони залежать від тюленів, пінгвінів і антарктичних птахів, екскременти яких є джерелом азоту та інших речовин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Поліція завела справу на журналістів Bihus.Info за розслідування про керівництво

Раніше вчені заявили про те, що в Антарктиді з'явився острів, якого немає на жодній карті. Його поява є свідченням того, наскільки швидко континент змінюється через глобальне потепління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі