Ворони здатні рахувати: результати наукового експерименту

Поділитися
Ворони здатні рахувати: результати наукового експерименту © unsplash.com/veronicadu
Інтелект ворон, як і інших тварин – все ще величезне поле для досліджень, кажуть вчені.

Ворони здатні не лише рахувати вголос до чотирьох, а й зіставляти кількість своїх каркань із цифрою, яку їм показують, повідомили вчені з Тюбінгенського університету в Німеччині за результатами проведеного дослідження, передає CNN.

«Люди не мають монополії на такі навички, як чисельне мислення, абстракція, виробництво інструментів та планування», – коментує результати дослідження Хізер Вільямс, професор біології з Коледжу Вільямса в Массачусетсі.

Вчені дресирували трьох чорних ворон протягом понад 160 занять. У ході тренувань птахам потрібно було вивчити асоціації між серією зорових та слухових сигналів від 1 до 4 та видати відповідну кількість каркань. Візуальний сигнал може виглядати як яскраво-синя цифра, а відповідний йому звук може являти собою півсекундний барабанний дріб.

Ворона мала каркати стільки ж, скільки зазначено в сигналі – три каркання для сигналу з цифрою 3 – протягом 10 секунд після того, як вона побачить і почує сигнал. Коли птахи переставали рахувати і каркати, вони клювали кнопку "введення" на сенсорному екрані, яка давала їм сигнали, що підтверджують, що вони закінчили. Якщо птахи правильно порахували, вони отримували частування.

Виявилося, що в міру продовження подачі сигналів воронам потрібно більше часу, щоб реагувати на кожен сигнал. Час їхньої реакції зростав у міру того, як «наближалося більше вокалізацій»: учені припускають, що ворони планували кількість каркань, які вони збиралися зробити, перш ніж відкриють дзьоби.

Дослідники змогли навіть визначити, скільки криків птаха планувала зробити, після того, як звучав її перший крик – тонкі акустичні відмінності, які показали, що ворони знали, на яке число вони дивляться, і синтезували інформацію.

"Вони розуміють абстрактні числа... і потім планують заздалегідь, узгоджуючи свою поведінку з цим числом", – наголошує Вільямс.

Попередні дослідження довели, що рахувати в тому чи іншому форматі вміє багато тварин, зокрема шимпанзе, щури, жаби, риби і навіть мурахи. Але на даному етапі вважається, що не всі тварини роблять це свідомо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі