На острові Унашалка в центральній частині Алеутських островів знайдено викопні рештки ссавця, схожого на бегемота, який жив на планеті 23 мільйони років тому. На думку палеонтологів, тварина не живала їжу, а захоплювала її як пилосос.
По скаменілими решткам ссавця видно, що він мав довге рило і ікла. За словами співавтора дослідження, палеонтолога з Південного методистського університету в Техасі Луїса Джейкобса, унікальна структура щелепи викопної тварини вказує на те, що вона була вегетаріанцем. Тварини не жували їжу, як інші ссавці, а стискали зуби і всмоктували рослини.
Знайдені скам'янілості належать чотирьом особам, у тому числі дитинчаті. На думку вчених, наявність дитинча вказує на те, що ссавці розмножувалися на Алеутських островах.
Як заявляє Джейкобс, "вони були морськими ссавцями, але не повністю морськими, як кити. Вони, швидше за все, жили і на землі, і у воді, як тюлені, і могли переміщатися по землі, як незграбний гігантський лінивець. Але коли вони були у воді, плавали, як полярні ведмеді".
Ссавець був названий Ounalashkastylus tomidai. Слово Ounalashka з алеутської мови перекладається як "поруч з півостровом", stylus з латинської – "кол, загострена паличка", на яку схожа форма зубів доісторичного ссавця. Tomidai – на честь японського палеонтолога Yukimitsu Tomida. До Ounalashkastylus tomidai відноситься загін десмостилії – єдиний відомий загін морських ссавців, який повністю вимер. Вони жили близько 33-10 мільйонів років тому вздовж узбережжя північної частини Тихого океану.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили викопну палеозойську змію з чотирма ногами. Знахідка є першою в світі змією, що володіла кінцівками.