Виверження вулкана біля Тонга різко збільшило концентрацію вуглекислого газу в атмосфері – вчені

Виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай біля острова Тонга, яке сталося в січні цього року, призвело до збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Дослідники прагнуть з'ясувати, як це може вплинути на клімат планети, повідомляє Китайська академія наук.
Наголошується, що в ході дослідження китайські вчені порівняли концентрацію парникових газів в атмосфері до та після виверження. Для цього вони використали пристрій для моніторингу парникових газів (GMI).
Дослідники вивчили дані про концентрацію парникових газів над Австралією та Новою Зеландією у січні 2019, січні 2020 та січні 2022 року. Вони з'ясували, що після виверження вулкана Тонга в січні 2022 концентрація вуглекислого газу (CO2) поблизу вулкана різко зросла до 414 частин на мільйон (ppm). Для порівняння, оціночна концентрація у разі, якби виверження не відбулося, становить 412 частин на мільйон. Збільшення на 2 частини мільйон еквівалентно річному викиду вуглекислого газу Землі.
Вчені підкреслюють, що до виверження концентрація вуглекислого газу над сушею та поверхнею океану в Південній півкулі зростала приблизно з однаковою швидкістю, близько двох частин на мільйон на рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені зі США вивчили бульбашки повітря, знайдені в «блакитному льоду» зі Східної Антарктиди, і з'ясували, що останні 0,8 мільйона років концентрація кисню на Землі падає. Аж до останніх 250 років концентрація вуглекислого газу також залишалася нижчою, ніж мільйон років тому.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
