Виробництво смартфонів під загрозою: у світі закінчується матеріал для їхнього виготовлення

Поділитися
Виробництво смартфонів під загрозою: у світі закінчується матеріал для їхнього виготовлення © smacomp.blogspot.com
Світові запаси ключового компонента для виготовлення сучасних сенсорних дисплеїв металу індію закінчуються. Найбільш перспективними для його заміни є графен і срібний нанодріт.

Виробникам смартфонів, планшетів та іншої сучасної електроніки в найближчі роки належить освоїти нові матеріали для сенсорних екранів, оскільки природні запаси ключового компонента сучасних дисплеїв - металу індію - незабаром можуть закінчитися.

Ця проблема обговорювалася на промисловій конференції Semicon West, що пройшла у Сан-Франциско.

Експерти відзначають, що в сучасних сенсорних екранах стоїть плівка з оксиду індію та олова, за допомогою якої реєструється натискання. Даний матеріал використовується з тієї причини, що він володіє високою прозорістю і провідністю.

Освоїти нові матеріали виробники повинні у промислових масштабах вже в найближчі роки.

Так, у 2013 році загальна площа сенсорних екранів у всіх випущених пристроях збільшиться більш ніж в 2 рази - до 25,5 млн кв. м порівняно з 12 млн кв. м у 2012 році. Очікується, що до 2015 року площа збільшиться до 35,9 млн кв. м.

Попит на сенсорні екрани значно збільшується також у зв'язку зі зростанням ринку сенсорних ноутбуків, відзначають аналітики.

Однією з найбільш перспективних альтернатив плівки з оксиду індію є графен - матеріал, який є решіткою з атомів вуглецю. На одному з виступів головний виконавчий і технічний директор компанії Nanotech Biomachines Вілл Марінез продемонстрував прозорий лист, вкритий графеном.

Мартінез кілька разів зігнув цей лист, показавши стійкість до деформації, якою не може похвалитися оксид індію та олова.

Ще однією альтернативою матеріалу є срібний нанодріт. Він також дозволяє створювати гнучкі дисплеї. В лабораторних умовах дисплей з таким покриттям був зігнутий близько 100 тис. разів без появи ознак деформації.

Графен і срібний нанодріт не тільки зможуть замінити оксид індію, але і дозволять створювати гнучкі дисплеї для пристроїв.

Зазначимо, що проблема прийдешнього закінчення природних запасів індію раніше вже зачіпалася. Аналітики NDP DisplaySearch вважають, що найближчим часом на ринку з'явиться безліч альтернативних матеріалів і технологій, і їхні розробники будуть конкурувати між собою. Крім графену і срібного нанодроту, згадуються інші прозорі струмопровідні оксиди і різні полімерні плівки. !zn

Читайте також:

Nokia представила смартфон з 41-мегапіксельною камерою

Google випустить "найрозумніший" смартфон MotoX, який буде вгадувати бажання користувача

Складено список "підривних" технологій, які позбавлять роботи мільйони людей

Вихідці з Nokia представили перший смартфон Jolla на платформі Sailfish

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі