Невдачею закінчилося випробування надзвукового парашута американського космічного агентства NASA для посадок на планету Марс.
Це вже друге льотне випробування апарату LDSD (Low-Density Supersonic Decelerator), яке провалилося.
"Парашут був випущений, але не розкрився. Падіння у воду було контрольованим, і ми маємо намір зібрати і вивчити всі дані тесту для того, щоб зробити висновки і внести поправки", - сказано в офіційному Twitter NASA.
Reaching Mach 4, #LDSD's SIAD deployed & inflated. Chute deployed, but did not inflate. We'll study data from this test to learn & improve.
- NASA Technology (@NASA_Technology) 8 Червень 2015
Подія розгорталася так: стратостат підняв "тарілку" на висоту 120 000 футів над рівнем моря. Потім, під час падіння від 7000-фунтового апарату відділився 1000-футовий трос. Чотири маленьких двигуна підтримували обертання і стабілізацію руху "тарілки", а ракетний двигун, що працює від твердого палива, забезпечував переміщення апарата на висоту 180 000 футів.
Для того щоб набрати максимальну висоту, LDSD, який пересувався зі швидкістю, яка в чотири рази перевищує швидкість звуку, потрібно близько хвилини.
Камера, встановлена на LDSD, показала, що над випробуваним апаратом витягнулося кілька тросів, після чого він впав на Землю з висоти приблизно 180 000 футів. В той момент, коли над LDSD з'явився червоний парашут, інженери зааплодували, але надзвуковий парашут розкрився не за планом.
Earlier today, #LDSD tested Mars landing tech. Watch test & get latest tomorrow at 1pm ET: //t.co/XqvYcy47BV https://t.co/3F8CMuIeuF
- NASA (@NASA) 8 Червень 2015
Знадобилося близько 200 секунд для того, щоб LDSD впав у води Тихого океану на захід від Тихоокеанського ракетного полігону США, розташованого в окрузі Кауаї на Гаваях.
Нагадаємо, що в ході випробування, яке проходило в минулому році, парашут перетерся і порвався відразу після розкриття. Водолази дістали його з океану для того, щоб його можна було дослідити і удосконалити.
Крім того, 1 квітня дослідники з NASA протестували "літаючу тарілку" для посадки на Марс.
Раніше повідомлялося, що 8 червня експерти NASA почали випробування "літаючої тарілки" для польоту на Марс.