На Гаваях почалося друге льотне випробування апарату LDSD (Low-Density Supersonic Decelerator), на якому експерти американського космічного агентства NASA відпрацьовують технологію майбутніх посадок на Марс за допомогою надзвукового парашута.
Повітряна куля почала піднімати апарат, який зовні нагадує "літаючу тарілку", з Тихоокеанської ракетної бази на гавайському острові Кауаї в повітря вранці в понеділок, 8 червня. Куля, зроблена з тонкого пластику, збільшується в розмірі по мірі підйому в атмосферу, поступово досягаючи розмірів футбольного поля.
Їй належить вивести LDSD на висоту 37 кілометрів, потім ракетний двигун повинен надати апарату надзвукове прискорення і підняти його на висоту понад 55 кілометрів над поверхнею Землі. Після цього LDSD почне знижуватися з допомогою надувного "поясу", а через п'ять годин після старту апарат повинен приводнитися в Тихому океані за допомогою нового надзвукового парашута.
В цьому році в ході випробування увага фахівців буде сконцентрована на роботі нового надзвукового парашута. У NASA зазначають, що освоювана ними технологія не тільки дозволить подвоїти в порівнянні з сьогоднішнім днем вагу доставлених на Марс вантажів, а також значно підвищить точність посадки космічних кораблів на цю планету.
У ході проведеного у червні минулого року першого льотного випробування LDSD, надзвуковой парашут не розкрився належним чином, але, незважаючи на це, NASA визнало тест успішним.
Нагадаємо, 1 квітня дослідники з NASA протестували "літаючу тарілку" для посадки на Марс.
Раніше повідомлялося, що у NASA розробляє двигун, який дозволить досягти Марса за 10 тижнів. Крім того, в космічному агентстві оголосили конкурс на найоптимальніший проект із колонізації Червоної планети.