«Випадковий» об'єкт допоміг вченим знайти цілу популяцію зірок у Всесвіті

Поділитися
«Випадковий» об'єкт допоміг вченим знайти цілу популяцію зірок у Всесвіті Астрономи виявили загадковий коричневий карлик © NASA
Коричневий карлик може бути такого ж віку, як і Всесвіт.

Вчені з Каліфорнійського технологічного університету відкрили цілу, раніше невідому, популяцію зірок у Всесвіті. І допоміг їм в цьому загадковий об'єкт, який вони назвали «випадковим», повідомляє Science alert.

Цей об'єкт належить до класу коричневих карликів - «невдалих зірок». На відміну від інших подібних об'єктів, він має незвичайний спектр. Він вказує на те, що вік цього коричневого карлика може бути таким же, як у Всесвіту.

Оскільки інші коричневі карлики значно молодші, новий об'єкт вказує на те, що у Всесвіті може існувати ціла популяція набагато більш «літніх» об'єктів, про існування яких вчені не знали просто тому, що вони виглядають не так, як очікувалося.

Коричневі карлики займають проміжне місце між найбільшими планетами і найменшими зірками. Вони з'являються тоді, коли процес зореутворення закінчується до того, як об'єкт набирає дотатньо маси для того, щоб в ядрі почався синтез водню.

Але, на відміну від планет, вони достатньо масивні, щоб почати щось плавити. І цим «чимось» є дейтерій - «важкий водень». Його температура плавлення нижча, ніж у водню. В результаті коричневі карлики менші, тьмяніші і холодніші, ніж більшість зірок. Їхня маса приблизно в 13-80 разів більша, ніж у Юпітера, і з віком вони остигають.

На даний момент вчені відкрили 2000 коричневих карликів в Чумацькому Шляху. «Випадковий» об'єкт, справжнє позначення якого WISEA J153429.75-104303.3, не зараховували до цього класу, оскільки він не мав необхідних характеристик.

На певних довжинах хвиль об'єкт дуже тьмяний, а отже, холодний і дуже старий. Але на інших він світиться набагато яскравіше, а отже, трохи гарячіший. Тоді дослідники вирішили вивчити його на інших довжинах хвиль, але не змогли знайти взагалі. Ключ до розгадки таємниці «Випадковості» міг би ховатися в її відстані до Сонячної системи, але виявилося, що вона знаходиться на відстані всього 53 світлових років від нас.

Швидкість переміщення об'єкта галактикою також виявилася дуже високою - 207,4 кілометра на секунду, що на 25% вище, ніж у інших коричневих карликів. Швидкість і низька температура вказали на те, що цей об'єкт дійсно дуже старий.

Вчені розрахували, що вік «випадковості» складає від 10 до 13 мільярдів років, що вдвічі більше, ніж середній вік коричневих карликів. Вік також вказує на те, що склад «випадковості» може відрізнятися від складу інших подібних об'єктів, оскільки в ранньому Всесвіті набір елементів був набагато менш різноманітним, ніж зараз.

Вчені вважають, що їхнє відкриття вказує на те, що серед коричневих карликів спостерігається набагато більша різноманітність, ніж вважалося досі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономам вперше вдалося отримати зображення екзопланети, яка розташовується дуже близько до нас. Її відстань до Землі становить всього 35 світлових років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі