Астрономи зробили знімки далеких галактик

Поділитися
Астрономи зробили знімки далеких галактик Нові знімки отримали за допомогою мережі низькочастотних радіотелескопів Low Frequency Array © NASA
Світло від них подало відстань в 11 мільярдів років.

Команда астрономів змогла отримати детальні зображення одних з найвіддаленіших галактик завдяки цілій мережі потужних телескопів, повідомляє Фокус.

Найбільша мережа низькочастотних радіотелескопів Low Frequency Array (LOFAR) може об'єднувати дані, отримані з приблизно 70 000 антен, які завдяки спеціальному методу можуть проводити найточніші радіоспостереження.

У цьому дослідженні вчені намагалися вивчити струмені релятивістських частинок (це такі струмені плазми, які вириваються з ядер астрономічних об'єктів, наприклад активних галактик, квазарів чи радіогалактик). Їх викидають в міжгалактичний простір надмасивні чорні діри.

Ці струмені не видно в оптичному діапазоні, але в радіохвильовому їх можна помітити. А це означає, що радіозображення можуть дати вченим деяке уявлення про те, як струмені формуються і поширюються.

Відомо, що коли будь-яка речовина долає горизонт подій, то вона не може вже уникнути зіткнення з чорною дірою, адже область навколо неї дуже динамічна. Тому після попадання, будь-яка речовина і матеріал починає обертатися, а після стікає в неї.

Однак все одно частина вже затягнутого матеріалу направляється за межі горизонту подій до полюсів, де потім випускається з величезною швидкістю.

Вчені вважають, що силові лінії магнітного поля навколо чорної діри діють як синхротрон, прискорюючи ці частинки, створюючи релятивістські швидкості. А через те, що про цей процес вчені знають не так багато, то за допомогою LOFAR вони намагаються заповнити відсутні прогалини.

Дослідники відзначають, що ці зображення з високою роздільною здатністю дозволяють побачити, що насправді відбувається, коли надмасивні чорні діри запускають радіострумені.

Крім цих досліджень, вчені змогли проаналізувати світло від галактики, яке йшло до радіотелескопів близько 11 мільярдів років. Зазвичай за такими областями складно спостерігати.

Це спостереження дозволило з'ясувати, чому у таких далеких радіогалактик виявляють схожі специфічні ознаки. До єдиної думки вони так і не прийшли, але це спостереження може значно спростити нові дослідження в майбутньому.

Також вони вивчили кільцеві структури в радіочасток радіогалактики Геркулес А. Дослідники прийшли до висновку, що структури з'явилися в результаті періодичного посилення та ослаблення струменів.

Зібрані дані можуть допомогти зрозуміти процеси, які створюють і формують радіострумені. Ці дослідження також представляють прорив в радіоастрономії, демонструючи можливості такої мережі, як LOFAR, яка допомагає розгадувати загадки Всесвіту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що астрономи виявили "скалку" в одному з рукавів Чумацького Шляху. Скупчення зірок і газу простягається майже на 3000 світлових років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі