Вимирання динозаврів зв'язали з падінням «темного астероїда»

Поділитися
Вимирання динозаврів зв'язали з падінням «темного астероїда» Вчені вважають, що динозаврів погубив "темний" астероїд © 7dniv.info
Вчені з'ясували, звідки прилетіло небесне тіло, що погубило древніх ящерів.

Близько 66 мільйонів років тому на Землю впав астероїд, який викликав серію подій, що призвели до вимирання нелітаючих динозаврів. Тепер астрономи заявили про те, що їм вдалося визначити, звідки це небесне тіло прилетіло, повідомляє Science alert.

Так, згідно з новим дослідженням, на Землю впав темний примітивний астероїд, який прилетів з далеких кордонів Головного поясу, який розташовується між Марсом і Юпітером. У цьому регіоні розташовується велика кількість темних астероїдів - «космічних каменів», хімічний склад яких призводить до того, що вони відобивають менше світла, ніж інші.

Підказки, які вказують на те, до якого класу об'єктів належав астероїд, знайшли в кратері Чиксулуб. Геохімічний аналіз кратера вказав на те, що він був сформований падінням астероїда, який належав до класу вуглецевих хондритів. Це небесні тіла з високим вмістом вуглецю, які, ймовірно, сформувалися на ранніх етапах розвитку Сонячної системи.

Вчені припускали, що астероїд, який наніс удар, походив із внутрішніх кордонів Головного пояса, але подальші спостереження показали, що ці «космічні камені» не мають необхідного складу. Інше дослідження, опубліковане в лютому, вказувало на те, що на Землю впала комета. Але вчені поставилися до такої заяви критично.

У новому дослідженні вчені побудували комп'ютерну модель, яка повинна була вказати, наскільки часто астероїди Головного поясу залишають його межі і рухаються у напрямку до Землі. А також те, чи могли такі об'єкти привести до вимирання динозаврів.

Моделювання стосувалося кількох мільйонів років і показало, що теплові сили і гравітаційний вплив планет періодично викидають астероїди з Головного пояса. Небесне ж тіло шириною не менше 9,5 кілометрів стикалося із Землею приблизно кожні 250 мільйонів років. Тобто, подібні події траплялися в п'ять разів частіше, ніж передбачалося досі.

Більш того, такі висновки узгоджуються з появою кратера Чиксулуб, який, як вважається, є єдиним ударним кратером, утвореним таким великим астероїдом за останні 250 мільйонів років. Вчені також розглянули співвідношення «темних» і «світлих» астероїдів і прийшли до висновку, що половина «викинутих» астероїдів були темними вуглецевими хондритами, що узгоджується зі складом кратера Чиксулуб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше французькі палеонтологи знайшли нові докази припущення про те, що вимирання непташиних динозаврів почалося задовго до падіння астероїда на півострів Юкатан. На їхню думку, ці тварини почали програвати в боротьбі за виживання за мільйони років до цієї катастрофи через похолодання і появу більш досконалих конкурентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі