У ході експерименту вчений працював з одноклітинними дріжджами. Спочатку вчений піддав клітини високому тиску, роблячи вибірку тих, що впали на дно тестової пробірки. З часом у клітинах почали відбуватися зміни: замість того, щоб зробити вибір на користь генів, які б поліпшили індивідуальні особливості кожного окремого мікроорганізму, вони почали пригнічувати експресію одних генів і збільшувати експресію інших таким чином, що клітинам ставало все важче і важче відділятися одна від одної. Це дозволило їм утворювати більш складні і великі конгломерати.
"Ця тенденція є самою серцевиною еволюційного переходу від одноклітинних організмів до багатоклітинніх. Вони незмінно роблять вибір на користь того, щоб утворювати більш складні структури", заявив Реткліфф.
Раніше повідомлялося про те, вчені дізналися, який продукт зіграв найважливішу роль в еволюції мозку людини. Палеонтологи з'ясували, що почати стрімке зростання і досягти сучасних обсягів дозволив головного мозку наших предків саме перехід на дієту з великою кількістю крохмалю та інших висококалорійних вуглеводів 3 млн років тому.