Вченим вдалося розкрити секрет найвитривалішої істоти на Землі

Поділитися
Вченим вдалося розкрити секрет найвитривалішої істоти на Землі Вчені розкрили секрет живучості тихоходок © Lenta.ru
Частина тіла тихоходок перетворюється на якусь подобу скла.

Вчені заявили про те, що тихоходкам вдається вижити при висушуванні завдяки особливим білкам, які перетворюють цитоплазматичну рідину на подобу скла. Висновки дослідників опубліковані в журналі Molecular Cell.

Відомо, що в клітинах цих організмів відсутніій вуглевод трегалоза, який наділяє дріжджі, круглих черв'яків і морських креветок здатністю виживати при зневодненні. Вчені припустили, що тихоходки використовують якийсь інший механізм. На користь цієї гіпотези говорять дослідження японських біологів, які показали, що більшість генів тихоходок характерні виключно для цих безхребетних і не були запозичені у інших тварин.

У ході дослідження вчені піддали тихоходок впливу таких стресових факторів, як зневоднення та заморожування. При цьому вони аналізували, які гени активувалися при несприятливих умовах. Це призвело до відкриття ділянок ДНК, які кодують білки, що відносяться до сполук, які не мають жорсткої тривимірної структури.

Читайте також: Вчені виявили сліди водоростей віком 1,6 мільярда років

Ці речовини дозволяють тихоходкам перетворити частини свого тіла на склоподібну субстанцію, що захищає клітини від руйнування в умовах повної відсутності води. Щоб підтвердити це відкриття, вчені ввели відповідні гени в клітини бактерій і дріжджів, після чого вони також стали стійкі до висихання. Більш того, TDP могли захищати чутливі до зневоднення ферменти всередині пробірки.

На думку дослідників, склоподібна субстанція, яку утворюють білки, обволікає молекули і перешкоджає їхньому розпаду.

Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли новий спосіб склування – кріозаморозки людини без утворення кристалів льоду. Відкриття дає великі можливості використання наднизьких температур для збереження живих тканин і органів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі