Вчені виявили в осадових породах гірського масиву Віндхем в Центральній Індії сліди бактеріальних колоній і червоних водоростей, вік яких оцінюється в 1,6 мільярда років. Про своє відкриття дослідники повідомили в журналі PLOS Biology.
Як відзначають вчені, сліди збереглися дуже добре і дозволяють розрізнити органели і компартменталізацію, "поділ" клітини на внутрішні мембранні структури, характерні саме для еукаріотів, але не більш простих і древніх бактерій та архей. Крім того, дослідникам вдалося виділити у древніх відкладеннях два різних види червоних водоростей. Великі клітини Rafatazmia chitrakootensis заповнені дисковидними структурами, які, можливо, є хлоропластами, які несуть пігменти фотосинтезу. З ними сусідять більш округлі водорослеві клітини, що отримали назву Ramathallus lobatus.
Раніше найдавніших предків рослин, тварин та інших еукаріотичних організмів відносили до періоду 1,2 мільярда років тому. Найдавнішими вважалися червоні водорості Bangiomorpha pubescens. Передбачалося, що вони є першими представниками по-справжньому багатоклітинного життя. Нова ж знахідка може відсунути появу перших багатоклітинних організмів на 400 мільйонів років назад.
Раніше дослідники з Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що першою твариною на Землі була звичайна губка. До таких висновків вони прийшли після того, як генетичний аналіз підтвердив, що губки дали органічні молекули, які були виявлені в каменях віком 640 мільйонів років.