У ході дослідження вчені вивчили мозок 17 ембріонів і новонароджених, заражених вірусом Зіка, і 28 ембріонів з підозрою на інфекцію за допомогою магнітно-резонансної томографії та ультразвуку.
Практично у всіх випадках дослідники спостерігали розширення шлуночків головного мозку ембріонів і новонароджених. В абсолютній більшості випадків фахівці виявили патології у мозолястому тілі (воно є сплетінням нервових волокон, що з'єднує обидві півкулі головного мозку). Для немовлят був характерний аномально низький обсяг тканин головного мозку. Також створювалося враження, що їхні черепи "зменшилися". Вчені пов'язали це з атрофією мозку і його стисненням: на більш ранньому етапі розвитку цей орган був "роздутий" розширенням шлуночків головного мозку.
Раніше вченим вдалося довести, що вірус Зіка безпосередньо пов'язаний з мікроцефалією у новонароджених та з синдромом Гієна-Барре. Тільки в Бразилії зафіксовано більше 4 тисяч випадків мікроцефалії.
ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. Експерти прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів чоловік в Південній і Північній Америці. На даний момент випадки захворювання відзначені у всіх частинах світу. Основним рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.
У липні стало відомо, що франко-австрійська компанія Valneva створила пробну версію вакцини проти вірусу Зіку. Препарат розроблений на базі створеної раніше Valneva вакцини від японського енцефаліту.