Як підкреслює видання, це означає, що при хворобі Альцгеймера спогади не видаляються з мозку, а залишаються в ньому в "закритому" стані.
Причиною хвороби Альцгеймера є амілоїдні бляшки і тау-зв'язки, які порушують роботу нейронів, заважають їм правильно функціонувати і проводити сигнали. Дослідники припустили, що спогади зберігаються в ураженому мозку, але блокуються в результаті розвитку хвороби.
У ході дослідження вчені спостерігали за мишами, 50% з яких були здорові, а 50% – страждали від хвороби Альцгеймера. Спостереження показали, що у здорових мишей при виклику спогадів діяли ті ж нейрони, що і при запам'ятовуванні, у хворих же мишей ці клітини могли відрізнятися. Це означає, що миші, які страждали від хвороби Альцгеймера, отримували помилкові спогади.
Викликати правильну реакцію у хворих мишей дослідники змогли за допомогою оптогенетики. Для цього в клітини мозку гризунів за допомогою генної інженерії були впроваджені опсини - світлочутливі рецептори. Клітини, що "зберігають" необхідні спогади, стимулювали лазером.
У результаті було встановлено, що хвороба Альцгеймера не видаляє спогади безповоротно і їх можна повернути.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.