Вчені знайшли спосіб повернути пам'ять при хворобі Альцгеймера

Поділитися
Вчені знайшли спосіб повернути пам'ять при хворобі Альцгеймера Пам'ять при хворобі Альцгеймера можна повернути
Хвороба призводить не до втрати пам'яті, а до втрати здатності зчитувати її з нейронів.

Нейрофізіологи з Массачусетського технологічного інституту змогли повернути піддослідним мишам, які страждають від ранніх форм хвороби Альцгеймера, спогади про події та речі, які стали недоступними їм в результаті накопичення білкового "сміття" в нейронах. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

За словами одного з авторів дослідження, "головний результат нашого експерименту полягає в тому, що ми довели, що подібне можливо. А саме, ми показали, що імовірно втрачена пам'ять насправді все ще присутня в нашому мозку. Головне розуміти, як її можна витягти і змусити людину або тварину згадати забуте".

Вчені довели, що хвороба Альцгеймера спочатку не призводить до втрати пам'яті, а до втрати здатності "витягувати" її з нейронів на ранніх стадіях розвитку захворювання. В ході досліджень вчені спостерігали за гіппокампом мишей і людей, які страждають від хвороби Альцгеймера.

Читайте також: Здатність гідри до відновлення може допомогти при лікуванні хвороб Паркінсона і Альцгеймера

У травні минулого року дослідники навчилися знаходити ділянки мозку, в яких зберігалися певні спогади, тимчасово вилучати їх, а потім відновлювати. Цей експеримент наштовхнув їх на думку, що при хворобі Альцгеймера можна зробити щось подібне.

У ході досліджень вчені поміщали гризунів в два типи кліток: підлога одних била їх струмом, у інших нічого не відбувалося. Здорові миші швидко запам'ятовували, які клітки завдавали їм болю і починали панікувати при наближенні до них. З мишами, хворими на хворобу Альцгеймера, подібного не відбувалося, оскільки вони швидко забували інформацію про перебування в "тортурних" клітках.

Вчені встановили, що активація нейронів за допомогою імпульсів світла призводить до повного відновлення пам'яті у мишей, які страждають від хвороби Альцгеймера: гризуни починали панікувати і завмирати на місці при попаданні в "тортурну" клітку, навіть якщо ударів струмом потім не було.

Висновки вчених свідчать, що хвороба Альцгеймера на ранніх стадіях дозволяє у подальшому отримати пам'ять з клітин мозку.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі