Вченим вдалося "перепрограмувати" нейрони мозку

Поділитися
Вченим вдалося Вчені "перепрограмували" нейрони © Naked Science
Дослідники "навчили" сенсорні нейрони активності моторних.

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі продемонстрували нові межі пластичності мозку. Дослідникам вдалося натренувати нейрони, які обробляють візуальну інформацію, виконувати моторні функції, повідомляє Naked science.

В експериментах на лабораторних щурах автори використали інтерфейс "мозок – комп'ютер". До нейронів з первинної зорової кори (V1) були підключені 16 мікроелектродів, які реєстрували активність клітин і передавали ці дані комп'ютеру. У залежності від отриманого сигналу він змінював висоту звуку, так що щурів натренували змінювати поведінку нейронів, знижуючи тон і отримуючи за це нагороду. Така активність у нормі властива моторним, а не сенсорним нейронам.

Досліди показали, що таке навчання визначається поведінкою нейронів в смугастому тілі глибоко в ядрах півкуль головного мозку. Їхню активність вчені контролювали за допомогою оптогенетики, так що при висвітленні лазером ці клітини не функціонували – і якщо вже навчені щури продовжували успішно контролювати нестандартну роботу нейронів зорової кори, то "новачки" не розвивали ці нові навички.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі