Вчені розповіли про особливості функціонування мозку в несвідомому стані

Поділитися
Вчені розповіли про особливості функціонування мозку в несвідомому стані Свідомість з'являється в результаті інтеграції окремих частин мозку © Naked Science
У несвідомому стані ускладнюється взаємодія між регіонами мозку.

Вчені заявили про те, що у несвідомому стані в мозку людини ускладнюється взаємодія між різними регіонами, а локальні області виявляються сильніше пов'язані. На думку дослідників, свідомість є результатом інтеграції окремих частин мозку, повідомляє ScienceAlert!.

У ході дослідження вчені вивчили рівень кровотоку в певних нервових тканинах за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). Процедура була проведена 23 пацієнтам, які перебували або у вегетативному стані, або під наркозом. Виявилося, що на ранній стадії седації швидкість обробки інформації сповільнюється, а локальні нейронні мережі збільшують свій власний ступінь зв'язності.

Крім того, дослідники також прорахували міру інтеграції інформації, що є умовою для виникнення свідомості в складній системі. По мірі того, як мозок у ході анестезії "розбивається" на слабо взаємодіючі частини, міра інтеграції падає. В результаті у непритомному стані у центральній нервовій системі відсутній ефективний обмін інформацією.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі