Вченим вдалося записати ультразвукові сигнали тюленів

Відео
Поділитися
Вченим вдалося записати ультразвукові сигнали тюленів Вчені записали звуки, які тюлені видають під водою © Naked Science
Дослідники вважали, що ластоногі не здатні видавати і чути такі високі звуки.

Вчені з університету Орегона записали ультразвукові сигнали, які антарктичні тюлені видають під водою. Як повідомляє Naked science, ці сигнали нагадують битви з «Зоряних воєн».

Відомо, що на лежбищі тюлені видають звуки, схожі на рохкання або крякання. Але, послухавши їх під водою, вчені з'ясували, що там вони перемовляються за допомогою ультразвукових сигналів. Хоча раніше вважалося, що ластоногі не можуть видавати і чути такі високі звуки.

У ході нового дослідження вчені працювали в підводній океанографічній обсерваторії поблизу американської полярної станції Мак-Мердо і в 1400 кілометрах від Південного полюса. Гідрофони протягом двох років відстежували комунікації місцевих тюленів Уедделла. Тварини полюють під водою, занурюючись на глибину понад півкілометра і залишаючись там на півгодини.

Досі вчені знали про 34 звукових сигнали цих тварини, всі з яких можуть почути і люди. Але в ході нового дослідження вони виявили ще 18 сигналів в високочастотному ультразвуковому діапазоні, які були недоступні людському вуху.

Наш акустичний діапазон знаходиться в середньому в межах від 20 герц до 20 кілогерц. Частота ультразвукових сигналів тюленів - більше 21 кілогерца, часто досягаючи 30 кілогерц, а в деяких випадках ще вище. Окремі гармоніки добиралися і до 200 кілогерц, за межами чутності навіть кажанів.

На даний момент учені не знають про призначення цих сигналів. Автори роботи припускають, що вони можуть дійсно служити для переговорів між тюленями, чимось на зразок окремого «каналу зв'язку», не так сильно зашумленного, як низькочастотний. Однак можливо, що ультразвук тюлені використовують і для ехолокації при плаванні під льодом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше експедиція природоохоронної організації Sea Shepherd, можливо, виявила біля західного узбережжя Мексики новий вид китоподібних з сімейства дзьоборилові. Дослідники зустріли трьох особин, які, за їхніми словами, не були схожі на жоден з відомих видів. Унікальними виявилися і звукові сигнали, які вони видають.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі