Вченим вдалося виростити штучні нирки миші

Поділитися
Вченим вдалося виростити штучні нирки миші Вчені виростили штучні нирки миші © Wikimedia commons
Надалі дослідники хочуть навчитися створювати штучні нирки для трансплантації людині.

Вчені з Японії за допомогою ембріональних стовбурових клітин спромоглися відтворити складну структуру нирок миші. Ця робота може стати першим кроком на шляху створення штучних нирок для трансплантації людині, повідомляє Naked science.

Нирки є важливим органом, який підтримує хімічний гомеостаз (рівновагу хімічних елементів) організму та очищає кров, діючи як фільтр для видалення відходів та зайвої води. Це складно влаштований орган, який розвивається з комбінації трьох компонентів – специфічного для нирок попередника строми (сполучної тканини), попередника нефрону (функціональної одиниці нирки, завдяки якій вона і працює як фільтр) та зачатку сечоводу.

У ході попередніх досліджень групи вчених, до числа яких входила команда доктора Рюічі Нішинакамура (Ryuichi Nishinakamura) з Інституту молекулярної ембріології та генетики (IMEG) Університету Кумамото (Японія), розробили протоколи отримання двох компонентів – попередника нефрона та зачатка мочеточника.

У новій роботі команда Нішинакамура зосередила увагу на стромі. Цей тип тканини часто не беруть до уваги при дослідженні утворення органоїдів. Строма складає основу органу і є особливою сполучною тканиною, специфічною для кожного органу.

Вченим вдалося отримати нирково-специфічний стромальний попередник, над відтворенням якої=го дослідники працювали протягом декількох років. Коли всі три компоненти нарешті були об'єднані, виявилося, що отриманий органоїд за своєю тривимірною структурою майже не відрізнятиметься від природної мишачої нирки.

Вчені вважають, що отримані органоїди можуть стати більш якісним дослідницьким матеріалом для вивчення хвороб нирок та перевірки ліків, а згодом і започаткувати створення штучних органів для трансплантації людям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені зі США і Канади навчилися використовувати «коктейль, що регенерує», який дозволяє навіть дорослим жабам відновлювати ампутовані кінцівки. Можливо, що в майбутньому такі методи можуть допомогти і людям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі