Вченим вдалося розкрити таємницю астероїда Фаетон

Поділитися
Вченим вдалося розкрити таємницю астероїда Фаетон Під час зближення з Сонцем Фаетон викидає натрій © NASA
Зближуючись з Сонцем, астероїд викидає уламки і починає світитися яскравіше.

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту заявили про те, що їм вдалося розкрити натрієву загадку астероїда Фаетон. Зближуючись з Сонцем, небесне тіло нагрівається, натрій в його глибині починає випаровуватися, що робить астероїд яскравішим і змушує викидати уламки, повідомляє Naked science.

Шестикілометровий астероїд Фаетон вважається джерелом метеорного потоку Гемініди, який спостерігається на Землі в грудні. Він рухається навколо Сонця по витягнутій орбіті і здійснює оберт навколо нього за 524 дні.

У періоди зближення із зіркою температура астероїда піднімається до 700 градусів Цельсія, з його поверхні починається випаровування речовина, завдяки чому Фаетон починає світитися набагато яскравіше. Водного льоду на астероїді немає, тому вважається, що цю особливість забезпечує натрій. Але спостереження за спектром метеорів потоку Гемініди показали, що натрій в них практично відсутній.

У ході нового дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, а потім і експерименти із зразками метеорита, аналогічного Фаетону. Їх нагрівали, імітуючи зближення з Сонцем. Виявилося, в таких умовах зовнішні шари астероїда можуть швидко втрачати майже весь натрій. Однак тепло проникає всередину і викликає його випаровування з глибини.

Тиск пари наростає, і при вкрай слабкій гравітації Фаетона його швидко виявляється досить для того, щоб гази не тільки вирвалися назовні, а й викинули з собою масу дрібного пилу і уламків з поверхні.

Тобто, саме натрій може бути джерелом активності Фаетона під час зближення з Сонцем, а також метеорів, які виявляються бідні цим елементом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені уточнили ймовірність зіткнення з Землею астероїда Бенну. За їхніми словами, небезпеки немає мінімум до 2135 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі