Вчені з Японії, США і Китаю проаналізували осадові породи, зібрані в Італії та Китаї, і заявили про те, що головною причиною великого або пермського вимирання стали виверження вулканів. У результаті цього виверження моря Землі майже повністю спорожніли, а на суші залишилося всього чверть видів, що існували до цього, повідомляє «Популярная механика».
Відзначається, що пермське вимирання відбулося приблизно 252 млн років тому. Всього за 60 тисяч років зникли 96% видів, що мешкали в морі, і 73% наземних видів хребетних. Точна причина вимирання залишається загадкою. Ймовірно, це могло бути падіння астероїда, раптовий викид метану з дна моря або різке підвищення вулканічної активності. Остання причина вважається найбільш вірогідною.
У ході нового дослідження вчені вивчили осадові породи, проаналізувавши вміст в них органічних молекул і ртуті. В результаті їм вдалося виявити дві області в породі з високою концентрацією коронену - органічної сполуки, що представляє собою кільце, складене з бензольних кілець. У відкладеннях молекули коронену були пов'язані з атомами ртуті і знаходилися в шарі кори, геохронологічний вік якого відповідав часу початку пермського вимирання.
Вчені стверджують, що такі сполуки могли б утворитися, якби вуглець піддали випалу при дуже високій температурі. Наприклад, таке могла б викликати магма. Це могло призвести до виділення величезної кількості вуглекислого газу і метану і підвищення середньої температури на Землі, через що загинуло багато живих організмів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше Всесвітній фонд дикої природи опублікував звіт «Жива планета». Його висновки свідчать про те, що з 1970 року популяції ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб у всьому світі скоротилися в середньому на дві третини. Серед основних причин скорочення популяцій - ті ж причини, які ведуть до появи зоонозних хвороб.