Шведські вчені заявили про те, що люди відповідальні за загибель трьох чвертей видів нелітаючих птахів. За їхніми словами, на даний момент на Землі могло мешкати 226 подібних видів, що майже в чотири рази більше, ніж насправді, повідомляє «Популярная механика».
Нелітаючі птахи були доволі поширені протягом всієї кайнозойської ери. Але з появою людей їхнє становище змінилося. Люди не тільки полювали на птахів, а й завозили в місця їхнього проживання кішок, щурів та інші інвазивні види.
У ході нового дослідження вчені склали список всіх видів, які вимерли в період з пізнього плейстоцену (126 тисяч років тому) до наших днів і окремо відзначили тих, хто розучився літати. Разом з тим, вчені не враховували причини смерті птахів, вони взяли за аксіому, що в переважній більшості випадків були винні люди.
Всього автори нарахували 581 вимерлий вид птахів з 85 сімейств, що становить всього близько 5% від загального різноманітності класу (понад 10 тисяч видів). 166 видів (29%) не вміли літати або робили це погано - для порівняння, сьогодні на Землі живе 60 видів нелітаючих птахів.
Вчені вважають, що якби не антропогенний вплив, на нашій планеті могло існувати 226 видів нелітаючих птахів. Ймовірно, їх могло бути і більше, оскільки палеонтологи відкрили не всі вимерлі види.
Якщо сьогодні нелітаючі види є в дев'яти загонах птахів, то всього 500 років тому вони були присутні в 16, а в пізньому плейстоцені - в 23 з 39 загонів. Крім того, в минулому нелітаючі види птахів не тільки відрізнялися більшим розмаїттям, але і були ширше поширені географічно. Зокрема, такі види зустрічалися на більшості океанських архіпелагів: тільки на Гаваях їх було 23, а в Новій Зеландії - 26.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені виявили на Мадагаскарі останки птаха, який нагадував тукана з зубами. Відкриття змінює уявлення про різноманітність птахів, які жили паралельно з динозаврами.