У ході дослідження вчені вивчили скам'янілості рослин і птахів з відкладень в США (у Північній Дакоті і Колорадо) і Нової Зеландії, датованих кордоном крейдового і палеогенового періодів.
Автори виявили у відкладеннях залишки згорілих дерев, а потім спори папороті, які одними з перших почали заселяти місця згарищ. Виявилося також, що у відкладеннях, датованих часом катастрофи, пропали скам'янілості давніх лісових птахів. Але дослідники виявили скам'янілості птахів, що гніздували на землі. У них були міцні довгі ноги, як у сучасних дрохв або страусів (автори роботи виміряли кістки нижніх кінцівок давніх птахів). Як припустили вчені, деревні птахи знову з'явилися пізніше, вже в кайнозойську еру. Це підтверджують і результати предковой реконструкції, яку зробили дослідники. Судячи за ними, останній загальний предок сучасних птахів жив на землі, а не на деревах.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.