Дослідники відзначають, що всі сучасні птахи висиджують яйця під час інкубації. Імовірно, така поведінка з'явилася вперше у птахопобідних динозаврів. Але якщо сучасні птахи порівняно невеликі, то вага деяких динозаврів могла сягати семи тонн.
Палеонтологи неодноразово знаходили кладки яєць невеликих овіраптозаврів, і подібні знахідки дозволили припустити, що динозаври висиджуваили яйця подібно сучасним птахам. Але про те, як поводили себе великі тероподи відомо мало, оскільки їхні кладки виявляють дуже рідко. Однак у минулому році палеонтологи описали кладку динозавра Macroelongatoolithus, що приблизно важив близько тонни. Особливості розташування яєць дозволили припустити, що великі ящери не сідали прямо яйця, обігрівали їх по-іншому.
У ході нового дослідження вивчили кладки трьох оородів, Elongatoolithus, Macroolithus і Macroelongatoolithus. Оціночна вага динозаврів-батьків коливалася від 41 до 1563 кілограмів. Дослідники проаналізували розміри і пористість яєць, а також зовнішній і внутрішній діаметри кладок, у яких збереглося від трьох до 35 скам'янілостей. У всіх повних кладках, незалежно від таксона, було більше 30 яєць.
Виявилося, що чим більшими були динозаври, тим більшим був діаметр кладки. Форма кладки не залежала від розміру яєць, хоча він змінювався досить значно, від 197 грамів у маленьких елонгатоолітусів до 6,6 кілограмів у гігантських макроелонгатолітусів. У гніздах дрібних і середніх ящерів яйця в кладці лежали в два-три шари, а гігантські обмежувалися одним шаром, зрідка двома. При цьому діаметр кладки коливався від 35 до 66 сантиметрів у елонгатоолітусів, до 104-236 сантиметрів у великих макроелонгатолітусів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.