У добу горбатий кит поглинає 2,5 тонни риби. Для того, щоб виловити її достатню кількість, ці ссавці використовують мисливські хитрощі. Найбільш відома тактика, коли кит обпливає риб'ячі зграї спіраллю, що за стискається знизу вгору. При цьому кіт активно випускає повітря, оточуючи здобич цілою стіною бульбашок і змушуючи її збиватися в купу, зручну для захоплення одним ковтком.
Тепер же дослідники описали ще одну тактику. Кит орієнтується за місцевим птахам і обережно підпливає знизу до риб'ячої зграї, яку ті атакують зверху. Піднімаючись до поверхні, кит відкриває пащу імітує невелику водойму, яка здається рибі вдалим місцем для того, щоб сховатися. Риби самі запливають в пащу, а коли здобичі збереться достатньо, кит закриває її і може навіть підштовхнути риб, які зібралися поруч, плавниками.
Раніше вчені заявили про те, що площа льодів в північних морях стрімко зменшується, а ось чисельність китоподібних в морях навпаки, швидко зростає. На думку дослідників, це пов'язано з тим, що великі простори звільнилася води створили умови для розвитку фітопланктону.